2026. január 3-án két szomszédos településről érkeztek hozzánk diákok STEAM-foglalkozásra. A Rózsaszentmártoni Móra Ferenc Általános Iskola és a Szűcsi Bajza József Általános Iskola 6. és 7. osztályos tanulóit fogadtuk tudományos élményközpontunkban, hogy újabb csoportoknak bizonyítsuk be, a tudomány milyen szórakoztató lehet.
Ezúttal is kiderült, milyen remek dolgok születhetnek abból, ha csapatban dolgozva, eddigi ismereteinket széleskörűen felhasználva együtt alkotunk. Öveges József is erről álmodott évtizedekkel ezelőtt, a Csodák Palotájában máig azért dolgozunk, hogy megmutassuk, játszva is tanulhatunk a minket körülvevő világról, a természettudományokról.
Az Öveges professzor úrnak emléket állító előadótermünkben kezdtük a délelőtt programját. Szabó Ivett előadónk a leglátványosabb tüzes kísérletekkel készült. Az igazán bátor jelentkezők közreműködhettek az izgalmas kísérlet bemutatón. Ezután két részre oszlott a csapat: az egyik fele laborfoglalkozáson vett részt a Richter Gedeon laborban, míg a másik csoporttal elkezdtük a STEAM-elést. A természettudományok, a technológia, a mérnöki szemlélet, a művészetek és a matematika elveit szem előtt tartva dolgoztak a diákok. Négyfős csapatok mutatták be találmányaikat. A tervrajz elkészítésére és a megvalósítására is maradt idejük. Ezek a a csoportok ezután elindultak, hogy átéljék a fehér köpenyes, védőszemüveges kísérletezés élményét. A laborból érkező csapatokra pedig még várt a tudományos kreatív foglalkozás. A programot a jól megérdemelt STEAM-oklevelek átadásával zártuk, de mindenki nagy örömére, a tanulóknak még bőven jutott idejük arra, hogy végigjárják tematikus egységeinket, kipróbálják interaktív játékainkat.
Köszönjük a közös tanulást!
