|
MI kutatók a Csodák Palotájában |
Egy év után újra találkoztunk a
Pázmány Péter Katolikus Egyetem (PPKE) mesterséges intelligencia (MI) kutatóival, hogy átfogó képet kapjunk a tudományág aktualitásairól. A
Csopa MI - Mesterséges Intelligencia Műhely három témakörben tekintette át az eddig elért eredményeket:
|
Horváth András |
Horváth András, a
PPKE Információs Technológiai és Bionikai Karán működő
Computer Vision kutatócsoport vezetője az MI cégek helyzetét vette górcső alá, rávilágítva az esetleges buktatókra, a sikerességnek gátat szabó tényezőkre.
Tasi Benedek József, az
Országos Tudományos Diákköri Konferencia, Műszaki Tudományi Szekciójában első helyezést elért projektjét (témavezetők:
Cserey György,
Koller Miklós), az anatómiailag pontos biomechatronikus kézmodell fejlesztésének lépéseit ismertette. Prezentációjában bemutatta a piacon elérhető termékeket, szólt a kutatók előtt álló kihívásokról.
|
Tasi Benedek József |
Botos Csaba, a
Csopa MI sorozat alapító házigazdája, bionikai mérnök (az
OTDK Informatika Tudományi Szekciójának I. helyezettje) a kutatások hétköznapokban történő hasznosulásáról fejtette ki álláspontját, gyakorlati példákkal illusztrálva az eddigi pozitív és negatív tapasztalatokat. A kötetlen ismeretterjesztő délutánon az érdeklődők kérdései is megválaszolásra kerültek.
A
Galileo Webcast online közvetítése itt nézhető vissza:
|
Botos Csaba |
A rendezvény végén
Paszternák András tudománykommunikációs vezetőnk mondott köszönetet a közös tanulásért. Abban a reményben zárta a
Csopa Délután programját, hogy időről időre újra hallhatunk majd a szakemberektől a mesterséges intelligenciával kapcsolatos eredményekről tudományos élményközpontunkban.
A sorozatról: 2017 őszén újabb tudományterülettel bővült a Csodák Palotája ismeretterjesztő kínálata. Botos Csaba bionika szakos egyetemi hallgató (végzése után bionikai mérnök) a mesterséges intelligencia rejtelmes világában kalauzolta öt rendezvényen át az érdeklődőket a Csopa MI – Mesterséges Intelligencia Műhely keretében.