Február 24-én rendezte meg a Közép-Európai Egyetem a Határtalan Tudás sorozat keretében a Hogyan lehet érdekes a tudomány? című tudománykommunikációs mesterkurzust, melynek egyik vendége dr. Fábri György, a program szakmai vezetőjének meghívására dr. Paszternák András, a Csodák Palotája tudománykommunikációs vezetője volt.
Elsőként Dávid Patrícia, projektmenedzser ismertette Határtalan Iskola digitális platform működését, mely a középiskolás diákokat és tanárokat segítő internetes archívuma az ismeretterjesztő sorozat előadásainak. A tantárgyak, a NAT alapján kereshető videók hozzájárulhatnak az érettségizők sikeres felkészüléséhez.
Dr. Farkas Alexandra tudománykommunikátor és kutató a Duna virágzás jelenségéről tartott káprázatos fényképekkel és videókkal színesített előadást.
A Richter Gedeon labor elmúlt nyolc évéről és a 2022-es megújulásáról beszélt kollégánk Egy főzőpohárnyi kémia címmel.
Az elmefilozófiáról szólt dr. Fábri György egyetemi docens, ELTE Pedagógiai és Pszichológiai Kar Társadalmi Kommunikációs Kutatócsoport vezetőjének prezentációja.Zárásként a tudománykommunikáció aktuális kérdéseit vitatták meg az előadók a nézői kérdésekre válaszolva.
A rendezvény online közvetítése ezen linken a nézhető vissza.
Köszönjük a meghívást!
(képek: Közép-Európai Egyetem)